Dřevěná hnízda v sadu Rádiovka

31.03. 2022

Kde se vzala dřevěná hnízda v sadu Rádiovka?

Autorem projektu je Michal Roman ze společnosti Blank Page, držitel prestižního světového ocenění za design a inovace Red Dot Best of the Best a Best innovative product a autor publikace Obec naskrz skrz, původce celosvětového patentu tzv. „chytrých plotů“, zakladatel projektu „mimo město“.

Již před dvěma roky, na jaře 2019, jsme ve zpravodaji oslovili čtenáře s myšlenkou a dotazníkem k oživení parku u křižovatky ulic Budovatelská x Trabantská. Našeho záměru se pak zhostila společnost Blank Page v rámci svého projektu Nahá vesnice a do prostoru navrhla designové objekty – dřevěná hnízda, která svým originálním řešením zaujmou pozornost kolemjdoucích a mohou být využita i pro návštěvníky Satalic k zábavě a odpočinku.

Překážkou v realizaci se však, kromě covidu, stala plánovaná rekonstrukce komunikace Budovatelská, která bohužel stále nebyla zahájena. Abychom neumisťovali tyto objekty do prostor, kde bude v příštích měsících (snad) probíhat stavební činnost, vybrali jsme jiná zajímavá místa – sad Rádiovka a lesopark Arborka, kde jim to bude slušet. Nakonec – jedno skutečné tam můžete potkat při vycházce už nyní.