Pomozte uprchlíkům z Ukrajiny v asistenčních centrech!

11.03. 2022

POMOC UKRAJINĚ MÁ MNOHO PODOB!

Děkujeme všem, kteří se zapojují do pomoci lidem, kteří museli opustit  své domovy.

Děkujeme, že pomáháte finančně i materiálně.

Situace je stále složitá, lidé přicházejí ve velkém množství a je  třeba pomoci s jejich registrací a umístěním do ubytovacích zařízení nejen v Praze, ale i v dalších krajích.

Asistenční centra potřebují pomoc s osobním kontaktem s lidmi z Ukrajiny. Jedná se zejména o informace, kde a jak musí vyplnit registrační formulář, ukázat jim, kde se mohou občerstvit, a že jsou už v bezpečí.

Informovat je o stránkách https://www.nasiukrajinci.cz/ua, kde najdou ve svém mateřském jazyce veškeré aktuální informace a pomoci jim se zorientovat v jejich nelehké situaci.

Jedná se převážně o ženy s dětmi od miminek až po teenagery, ale přicházejí i staří lidé. A nikdo z nich nezapomněl s sebou vzít ani své domácí mazlíčky.

Všichni jsou velice vděčni za pomoc a trpělivě čekají doopravdy dlouhé hodiny, než se vyřídí všechny formality a než se mohou po dlouhých dnech na cestě uložit ke klidnému spánku.

Všechny tyto poznatky sdělujeme z osobní zkušenosti, po hodinách strávených s těmito lidmi, kteří ztratili svoje domovy a doufají, že neztratí i své blízké, si uvědomíte, jak přepychové životy jsou ty naše.

Věřte, že každá pomocná ruka a dobré slovo mají v této chvíli velikou cenu.

Prosíme všechny, kteří mají chuť  zapojit se do pomoci o vyplnění jednoduchého formuláře zde: 

https://forms.gle/xpFrGWCUcU67paoW8(Tento odkaz se otevře v novém okně)

 

Děkujeme Vám všem!

 

 

>

Kongresový sál
Kongresový sál
Kongresový sál
Kongresový sál
Kongresový sál