Novinky ve svozu bioodpadu

12.01. 2022

Poskytnutí BIOpopelnice a zajištění pravidelného vývozu je od roku 2022 bezplatné. Pokud plátce poplatku má k objektu nádobu na bioodpad objednanou z přechozích let, nemusí nic měnit a od letošního roku mu nebude účtován poplatek za nádobu na bioodpad. Vlastník objektu – plátce poplatku může požádat o novou nádobu na stránce https://bioodpad.praha.eu/

Změny nastavení služby u současných klientů doporučujeme odkládat na konec ledna, kdy bude možnost požádat o změnu přes elektronický formulář. Taktéž žádosti u zrušení nádoby. V případě, že někdo nechce čekat nebo má vážné důvody, může nyní požádat o změnu standardně e-mailem přes zákaznická centra příslušné svozové společnosti nebo je navštívit osobně. Upozorňujeme, že zákaznická centra jsou v současné době velmi vytížené, i proto je vhodné s žádostí o změny vyčkat do konce ledna.

Bezplatnost nádoby na bioodpad není bezmezná. V případě, že bude nádoba přistavována se znečištěným obsahem, odpovědnost nese vlastník a na jeho náklady bude znečištěný bioodpad odvezen a zpracován mimo kompostárnu. Pokud by se problém opakoval, může mu být nádoba i odebrána. Do nádoby nepatří žádné typy sáčku! Nepatří tam ani biologicky rozložitelné sáčky jako je papír nebo biologicky (takzvaně) rozložitelný plast. 

https://portalzp.praha.eu/file/3259535/bioodpad_samolepka_letak_200x200_A.PDF

Nádob je dostatečné množství. Pokud žadatel má zájem o nádobu na sezónní svoz, od 1. 4. letošního roku, stačí žádost podat během února.